30 - 31 PAŹDZIERNIK 2018 – SREBRNY JUBILEUSZ 25 LAT KAPŁAŃSTWA O. SYLWANA JĘDRYKI I O. JERZEGO TWAROGA W WANDZIE I PUERTO LIBERTAD - PROWINCJI MISIONES (ARGENTYNA)

Dodano 16.11.2018

30 - 31 PAŹDZIERNIK 2018 – SREBRNY JUBILEUSZ 25 LAT KAPŁAŃSTWA O. SYLWANA JĘDRYKI  I  O. JERZEGO TWAROGA W WANDZIE I PUERTO LIBERTAD - PROWINCJI MISIONES (ARGENTYNA)

Jubileusz to przede wszystkim wdzięczność  - Wdzięczność Bogu i ludziom. To czas radości. Ale zawsze tej radości towarzyszy też wzruszenie, bo taka jest natura każdego z nas. Dlatego tę radość O. Sylwan Jędryka – Proboszcz i Przełożony wspólnoty w Puerto Libertad (Misiones)  chciał przeżyć razem ze swoim rocznikowym współbratem O. Jerzym Twarogiem, który od ponad 22 lat pracuje w duszpasterstwie polonijnym w Buenos Aires, a gdzie od 2007 roku pełni służebną funkcję jako Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie. Dzisiaj, kiedy patrzymy z perspektywy 25 - ciu lat na powołanie zakonne i na kapłaństwo, w pełni uświadamiamy sobie, że jest to wielki Dar, że to On – Chrystus nas wybrał, że cały wysiłek z naszej strony, by zostać kapłanami  w zakonie św. Franciszka, to był tylko mały dodatek do tego wielkiego Daru wybrania przez Chrystusa. Kiedy przeżywamy Srebrny Jubileusz Kapłaństwa, wyrażamy wdzięczność przede wszystkim Bogu za łaskę Chrztu, za Dar Kapłaństwa i powołania zakonnego. Dziękujemy Matce Bożej za szczególną opiekę nad nami. Wyrażamy też wdzięczność  Franciszkańskiemu Zakonowi, do którego należymy i który kochamy. Wdzięczność kierujemy  pod adresem naszych Rodziców,  na których miłość  i oddanie zawsze możemy liczyć. Dziękujemy naszemu rodzeństwu oraz całej naszej rodzinie. Dziękujemy wiernym, wśród których pracowaliśmy przez ostatnie 25 lat: w Polsce oraz – w dalekiej Argentynie. Dziękujemy za wszelkie dobro i ludzką życzliwość oraz za modlitewne wspieranie.

Dnia 30 października Mszę św. Ojcowie Jubilaci (O. Sylwan i O. Jerzy) odprawili w Polskim Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Wandzie dla Wspólnoty Polskiej. Mszę św. koncelebrowaną z polskimi kapłanami pracującymi w Misiones przewodniczył Rektor PMK O. Jerzy Twaróg. Słowo Boże wygłosił Polski Werbista O. Kazimerz Dzimitrowicz, pracujący od wielu lat w Argentynie. Po Mszy św. odbyła się uroczysta kolacja w Klubie Argentyńsko – Polskim w Wandzie. W czasie kolacji tańczył miejscowy balet polski oraz mieszkające w mieście „Kopalni kamieni szlachetnych”  Panie - Polki śpiewały polskie pieśni patriotyczne.

Dnia 31 października Mszę św. Ojcowie Jubilaci (O. Sylwan i O. Jerzy) odprawili w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Puerto Libertad, gdzie znajduje się bernardyńska placówka misyjna, a jej proboszczem jest O. Sylwan. Mszę św. koncelebrowaną z polskimi i argentyńskimi kapłanami pracującymi w diecezji nad wodospadami Iguazu przewodniczył J.E. Ks. Biskup Marcelo Raul Martarell – Ordynariusz diecezji Puerto Iguazu oraz skierował do Jubilatów i licznie zgromadzonych wiernych Słowo Boże. Po Mszy św. na terenie przyparafialnym odbyła się „weselna” kolacja na cześć Srebrnych Jubilatów.

Rektor PMK O. Jerzy Twaróg składa serdeczne Bóg zapłać dla O. Sylwana Jędryki, z którym przyjaźń i przygoda franciszkańskiego życia  rozpoczęły się we wrześniu 1982 roku i trwa po dzień dzisiejszy -  za zaproszenie na „czerwoną ziemię” do Prowincji Misiones, aby wspólnie dziękować Bogu za Dar powołania do kapłaństwa.

Dziś razem wspólnie z całego serca dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, których spotkaliśmy na naszej drodze kapłańskiego życia. Wam Wszystkim z serca + błogosławimy i pokornie prosimy o dajszą modlitwę za nas, pracujących w Ojczyźnie Papieża Franciszka.